15 KW yandan görünüş BUHAR MAKİNASI

15 KW yandan görünüş BUHAR MAKİNASI

20160213_160138

996761_941571489211761_5899798387132061469_n

 

images (3)

 

images (5)

Buharlı tedavisi yüzyıllardan beri bugüne gelen uygulanan bir tedavi yöntemi. Hastanelerde bile gribal enfeksiyon tedavisinde kullanılan buhar tadavisini hamamlarda,otellerde,spa merkezlerinde,saunalarda hatta evlerinizde bile kullanabilirsiniz.

Yapılan araştırmalar buharın insan sağlığına birçok olumlu etkisinin olduğunu kanıtlar nitelikte. Buna karşın hiç zararı olmayan bir yöntem. Ayrıca terlemeyi doğal yollarla sağladığı için zayıflamayı da sağlayan bir yöntem.günümüzde  hamam ların saunaların fazgecilmez bir hale gelmektedir saglıklı yaşamak herkesin hakıdır bunun için sende TOZANLI BUHAR MAKINASI TAK RAHAT ET.

 

Buhar Nedir? Buhar Banyosunun Faydaları Nelerdir?

 

Buhar banyosu, ister kuru (sauna) ister ıslak (buhar) olsun, vücut toksinlerinden arınmanın en basit yolu olarak düşünülmüştür. Bu yolla cildin gözenekleri açılır, milyonlarca ter bezesi salgılama yapmaya başlar, vücut ürettiği metabolik maddeleri ve diğer atıkları dışarı atar. Ter, neredeyse idrarla aynı elementleri içerir ve bu yüzden de cilt bazen üçüncü böbrek olarak adlandırılır. Terleme yoluyla vücut atıklarının %30’a kadar varan miktarı vücuttan uzaklaştırılır.
Vücut sıcaklığı yükseldikçe vücudun buna doğal tepkisi terlemek ve böylece terin üzerinden buharlaşması ile kendisini serinletmektir. Saunada, insanın toksinle dolu terleri vücut üzerinde kurur. Bu yüzden de sauna seansı sonrasında duş alınması tavsiye edilir. Ancak %100 nem ortamı sağlayan buhar banyosunda bu buharlaşma mümkün değildir, bu yüzden değerli vücut ısısında düşüş ya çok az gerçekleşir veya hiç olmaz. Çok miktarda terlersiniz, ama teriniz buharlaşmaz ve cildinizin üzerinde kurumaz. Daha yüksek nem seviyesi, vücut ısısını daha da arttırarak birincil ısı transfer mekanizması haline gelir ve vücut üzerinde önemli miktarda yoğuşmaya sebep olur.
Hipertermi prosesinin temizleme ve iyileştirme gücü, vücut sıcaklığı 38-39,5 °C’ye ulaşıncaya kadar başlamaz. Bu vücut ısınması, buhar banyosunda saunaya göre daha çabuk ve daha etkin bir şekilde gerçekleşir ve sadece 10-15 dakika zaman alır. Buhar banyosunun diğer bir faydası, kardiyovasküler sistem üzerindeki uyarıcı etkisidir. Nabız atışı, 15-20 dakikalık bir seans sırasında dakikada ortalama 75 vuruştan, 100-150 vuruşa çıkar. Böylece, kan dolaşımı hızlanır ama tansiyon yükselmez, çünkü sıcaklık etkisiyle kan akışı hızlanırken, bir yandan da ciltteki kılcal damarlar genişlemektedir.
Buhar banyosu ve buhar inhalasyonu, solunum şartlarında düzelme için etkin bir tedavidir ve soğuk algınlığında, sinüzitte, bronşitte, alerjik hastalıklarda tavsiye edilir.

 

Buhar, üst solunum yolu zarlarının iltihaplanmasında ve tıkanmasında rahatlama sağlar.
nemlendirerek boğaz tahrişini iyileştirir.
Buhar, spazmlı solumayı (astım, boğmaca) iyileştirir.
Buhar, sekresyonu serbestleştirerek boğazdan ve akciğerlerden mukus salgılanmasını uyarır.
Buhar, kasları gevşetir ve öksürüğü azaltır.
Buhar, mukus zarlarını aşırı kurumaktan korur.

 

Buhar Banyoları…

 

Buhar banyosu, hem vücudu hem de ruhu canlandırır.
Günlük uğraşlardan kaçtığınız bir sığınak bir limandır. Buhar banyosu odasında tümüyle rahatlarsınız. Buhar banyosunun sonunda düşünceleriniz bu özgür deneyimle daha üst bir düzleme ulaşır. Yatıştırıcı buhar bulutlarına sarmalanmış olarak hayatınızın en eğlenceli banyo deneyimini yaşayabilirsiniz. O tatlı sıcaklık ve yüksek nem cildinize masaj yapar kan dolaşımınız artırır ve gergin kaslarınız gevşetir. Aynı zamanda buhar, gözeneklerden cildinizin derinliklerinize nufüz eder, cildi arındırır, onu yumuşak ve pürüzsüz hale getirir. Banyo bittikten uzun süre sonra bile canlı ve enerjik kalmanızı sağlar.

 

İki Çeşit Buhar Odası Yapılabilir
A- İleri teknoloji ürünü özel malzemeden değişik renklerden üretillen demonte tasarlanmış ithal buhar odası kabinleri alabilirsiniz. Firmamızın satış yaptığı buhar kabinlerinin romantıca modeli (Koltuk oturmalı) ve Standart modeli (Izgaralı sistem oturma) mevcuttur. Banyonuzun ebatlarına göre kabinlerden birisini seçtiğinizde, Duvar panellerine entegre oturma grupları ile kurulmaya hazır olarak sevk edilir. Standart ekipman arasında doğal adonize alimünyum çerçeveli ve kapı kollu temperli emniyet camından kapı, havalandırma delikleri ve bağlantı parçaları bulunmaktadır. tozanlının uzman ekiplerince bir günde kurulumu tamamlandığında buhar banyosunun zevkini çıkarma zamanı başlamıştır.

 

B- Her hangi bir odanın içinde duvarlar seramik,granit,mermer ve cam mozaik gibi malzemelerden kaplanarak buhar banyo odası oluşturulur. Tavan kısımda su damlacıklarının kenarlardan damlamasını sağlamak için demir karkas üzerine tonoz şeklinde polikarbon eğimli tavan uygulanır. Oturma grubuda mermerden yapılarak buhar odası oluşturulur. Son aşamada ise odanın büyüklüğüne göre hesaplanmış tozanlı buhar jeneratörünü yerleştirerek buhar banyosunun yapımı tamamlanır
Geriye size lüks banyonun zevkini çıkarmak kalır.