Buhar cildinizi yumuşatır sizleri ahatlatırBuhar cildinizi yumuşatır sizleri ahatlatır

images

 

20160213_160244

TOZANLI SAUNA SOBASISauna nedir? : Vücuda uyğulanan sıcaklıkla Kişinin terlemesinin sağlandığı ahşap ve ayrıca izolasyon yapılmış bir odadır. Sauna nedir? denildiğinde aklımıza hemen sıcak ve buharlı bir oda gelir. Ama aslında saunada buhar değil kuru sıcak bulunur. Buhar sadece kabindeki nem oranını arttırmak için ısıtıcıdaki özel volkanik taşların üzerine su döküldüğü zaman oluşur. Böylece oluşan sıcak ve nemli ortamda vücut terlemiş olur ve sauna kullanımı gerçekleşir.

Böylece gündelik hayatlarında yeterince terleyemeyen kişiler sauna kullanımıyla daha sağlıklı bir vücuda sahip olurlar. Bu kişiler üzerinde saunanın faydaları ilerleyen yıllarda gözle görünür bir biçimde kendini göstermektedir. TOZANLI sauna olarak sağlığınıza değer veriyor ve size daha sağlıklı bir yaşam için evinizde ahşap saunayı kullanmanızı tavsiye ediyoruz. FİYAT LARI BİZDEN  ÖGRENE BİLİRSİNİZ  1700TL2800TL KADAR ….SOBA 1700TL 3000TL YE KADAR KW GÖRE DEGIŞİYORimages

sauna rezistansı

sauna rezistansı

SAUNA SOBASI

SAUNA SOBASI

Saunanın Zararları

Saunanın faydalarını detaylı olarak inceledik. Şimdi kişinin sağlık koşullarına göre, saunanın zararları hakkında bahsedelim. Saunanın zararları ;

  • Sauna kalp hastalarına önerilmez. Kalp hastalarının saunadan uzak durmaları önerilmektedir. Çünkü sauna kalp atış hızının artmasını sağlar.
  • Sauna astım hastalığına zararlıdır. Sağlık uzmanları astım ataklarını tetiklediğini savunmaktadırlar. Sauna kokusu için kullanılan kimyasal meddeler ayrıca astım hastalarına iyi gelmez.
  • Epilepsi hastalarına sauna önerilmez.
  • Bazı kanser çeşitlerine sauna iyi gelmemektedir. Kanser hastalarının sauna girmeden önce doktorlarına başvurmaları önerilir.
  • Saunanın migreni tetiklediği düşünülmektedir.
  • Sauna tansiyona iyi gelmez. Tansiyon hastalarının saunaya girmeden önce doktorlarına danışmaları önerilir.
  • Sauna havlusu sağlık açısından önemlidir. Sauna havlusunun hijyen olduğuna ve daha önce kullanılmadığına dikkat etmelisiniz.

Sauna öncesi ve sonrası dikkat edilmesi gereken bazı hususlar var. Sauna öncesi sauna ısısının çok yüksek olmadığından emin olmalısınız. Isıyı giderek arttırmalısınız. İlk 10-15 dakika vücudu yüksek ısıya maruz bırakmamalısınız.

Sauna sonra kurulanmaya dikkat etmelisiniz. Sauna sonra 20 dakika bekledikten sonra bolca sıvı tüketmelisiniz.