IMG_20160325_223430images (1)images996761_941571489211761_5899798387132061469_n

Buhar Makinesi

TOZANLI BUHAR JENARETÖRLERİ

SAUNA(Fin Hamamı)özellikle kış aylarında çok faydalıdır. Vücudunuzun tamamiyle temiz olmasına yardımcı olan saunanın insan sağlığına birçok faydası vardır. Sauna sadece kış aylarında değin ayrıca yaz aylarında da çok yararlı olabilir. Vücuttaki gözenekleri açan ve toksinlerin vücuttan atılmasına yardımcı olan sauna ölü deri hücrelerini temizler. Saunada 15 dakikadan uzun kalınmamalıdır. Sauna sırasında kişi çok fazla ter atar. Bu nedenle en azında bu süre içerisinde 2-4 bardak su içilmesi önerilir. Ayrıca saunadan çıktıktan sonra da bol sıvı(su,meyve suyu gibi) içmeniz gerekmektedir. Saunadan çıktıktan sonra vücudunuz normal ısısına geri döndüğünde duş alınması gerekir.
Kalp rahatsızlıkları bulunan kişiler saunaya girmemelidir. Ayrıca hamile kadınların ve ufak çocukların da saunaya girmesi önerilmemektedir.saunada ve buhar oasında aşırı kalınmaz, maksımum 15 dakıkadır fazla kalmak isterseniz hava alın tekrar girin böylelikle rahatlamiş olursunuz vuçut dahaiyi dinlenir.

Saunanın Faydaları Nelerdir?

1-Sauna Bağışıklık Sisteminizi Güçlendirir: Düzenli olarak saunaya girmek bağışıklık sisteminizi güçlendirerek sizi hastalıklara karşı daha güçlü hale getirir. Vücut ısısının aniden yükselmesine neden olan sauna vücuttaki bakteri ve virüslerin yok olmasına yardımcı olur. Kışın yapılan sauna sizi soğuk algınlığı ve gribe karşı korur.
2-Sauna Kan Dolaşımını Hızlandırır: Sauna kan basıncınızı arttırmadan kan dolaşımınızın hızlanmasına yardımcı olur. Saunanın sıcaklığı kan damarlarınızı açar ve kan akışının düzelmesini sağlar.
3-Sauna Kanseri Engeller: Saunanın sıcaklığı kanserli hücreli öldürmede yardımcı olur ve sizi tüm enfeksiyonlardan korur.
Toksin Atılımını Sağlar: Sauna vücuttan toksin atılımın sağlamanın en iyi yoludur. Terleme yoluyla vücunuzdaki toksinlerden kurtulursunuz.

ÇOK SORULAN SORULARDAN BİRİ DAHA…

SPORDAN SONRA SAUNA’YA GİRİLİR Mİ ?

Elbette.”Yoğun terleme insan vücudundaki su ve toksinlerin dengesini ayarlar. Özellikle spor yaptıktan sonra saunaya girilmesi ile spor sonrası vücudun salgıladığı ve kas ağrılarına neden olan  asidin terleme yolu ile vücuttan atılması sağlanmış olur.”saunada 15 dakikadan fazla kalmayın .

Tozanlı Buhar Makinaları ve Sauna sobaları olarak ürettiğimiz sauna sobalarını işletmenize ya da evinize montaj ettirebilirsiniz.